Yayın Tarihi: 30.08.2023 22:44
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin konuğu oldu. 
14 Temmuz 2020 saat 14:00’de ISUBÜ Ziraat Fakültesi konferans salonunda fiziki mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleşen programa, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler,  Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, akademik ve idari personel katıldı. 
Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mevlüt Gül programın açılış konuşmasını yaparken, Rektör Prof. Dr. İbrahim Diler, kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Daha sonra kürsüye çıkan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 15 Temmuz günü ülke genelinde ve Isparta’da yaşanan olaylardan kesitler anlatarak, Türk’ün gücünü ve kudretini hiçbir terör örgütünün yenemeyeceğini dile getirdi.  
Başkan Başdeğirmen, konuşmasında Türkiye’nin çok güçlü bir ekonomiye sahip olduğunu, yıllardır ülkemizi terörle mücadele ile oyaladıklarını ve engellediklerini anlattı. Başdeğirmen, “Her yere düştüğümüzde yerden bir avuç toprakla daha da güçlü bir şekilde kalktık. Hainlere fırsat vermeden Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 2023’e daha güçlü bir Türkiye ile hep birlikte gireceğiz” dedi. 
Program,  Rektör Prof. Dr. İbrahim Diler’in Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e çiçek takdimi ile son bulurken,  Başkan Badeğirmen, Ziraat Fakültesi uygulama laboratuvarlarını gezerek akademisyenlerden bilgiler aldı.