T.C.

ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

ZİRAAT FAKÜLTESİ

 

2022 YILI YAZ DÖNEMİNDE STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLERDEN İSTENİLEN BELGELER

 

  • 2018 ve öncesi kayıtlı öğrencilerimizden staj yapmayanlar, yaz stajına başvuru yapabilirler.
  • Staj Yeri Kabul Formu (OBS sisteminden doldurulup, ilgili formdan çıktı alıp, staj yapılacak kuruma onaylatıldıktan sonra aynı form ile birlikte  Nüfus Cüzdanı fotokopisi elden Ziraat Fakültesi ilgili Bölüm Sekreterliğine teslim edilecektir)

 

  • Staj Değerlendirme Formu (Staj yerleri kabul edilen öğrenciler OBS sisteminden Staj Değerlendirme Formunun 2 adet çıktısını alarak staj yapacak kuruma teslim edecektir)

 

  • Staj Faaliyet Konuları  (Staj Defteri) OBS Sisteminden Staj Defteri alınıp staj süresince her sayfası doldurulacaktır.

 

 

 

STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

  • 1. Adım

Staj yapacak öğrencilerimiz OBS (Öğrenci Bilgi Sisteminden) üzerinden Staj Yeri Kabul Formunu doldurup, çıktı aldıktan sonra, önce staj yapılacak kuruma bu formu onaylatacak daha sonra aynı formu tekrar ilgili bölüm sekreterliğine elden teslim edilecektir (Staj Kabul Formunda staj tarihi mutlaka belirlenecektir. Staj ile ilgili önemli tarihler aşağıda bildirilmiştir).

  • 2. Adım

İşyerinde onaylattırıldıktan sonra ilgili bölüm sekreterliğine teslim edilen staj yeri kabul formları ilgili bölümlerin Staj Komisyonu tarafından incelenerek uygunluğu ile ilgili duyuru yapılacaktır.

  • 3. Adım
  • Staj yerleri kabul edilen öğrenciler OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi)’den Staj Faaliyet Konuları (Staj Defteri) ve Staj Değerlendirme Formunun  (Staj Değerlendirme Formunun 2 adet çıktısı alınarak staj yapacak kuruma teslim edecektir) çıktısını alarak belirtilen tarihte staja başlayabilirler.  

 

  • 4. Adım

Stajını bitiren öğrenciler staj bitim tarihinden itibaren 5 gün içerisinde staj defterlerini ve staj değerlendirme formunu elden, posta yolu ve kargo ile ilgili bölüme teslim edeceklerdir (Gününde teslim edilmeyen staj defterleri geçersiz sayılacaktır).

 

2022 YAZ DÖNEMİ STAJ BAŞVURULARI VE STAJ TARİHLERİ

    

            Staj Başvuru Tarihi                                       : 14 Şubat 2022 – 1 Temmuz 2022

            Staj Başvurularının Değerlendirilmesi         : 15 Şubat 2022 – 14 Temmuz 2022

            Staja Başlama ve Bitiş Tarihi Arası              : 18 Temmuz 2022 – 31 Ağustos 2022

 

 Bu tarihlerde müracaat etmeyen öğrenciler bir sonraki dönemde stajını yapabileceklerdir.

STAJ DEFTERİ VE STAJ DEĞERLENDİRME FORMU SON TESLİM TARİHİ

 

Staj bitim tarihinden itibaren 5 işgünü içinde elden, posta veya kargo ile teslim edilecektir (Gününde teslim edilmeyen staj defterleri geçersiz sayılacaktır).