27 Eylül 2021 Pazartesi

Staj Seferberliği

24 Temmuz 2020 Cuma 14:46 tarihinde eklendi | 433 defa okundu
T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı’mızın destekleri ve Bakanlıklarımız / özel sektörden işverenlerimizin katılımı ile başlatılan “Staj Seferberliği” programı genç yetenekleri bekliyor.
 
Örgün eğitim veren lisans programlarında son sınıfa geçtiysen,
Not ortalaman 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) ise;
Bu program tam sana göre!
 
Üstelik sınav stresine de girmene gerek yok.  İlk değerleme üniversitemiz Kariyer Gelişim ve Mezunlarla İletişim Koordinatörlüğü tarafından yapılacak olup,  anlık performansı ölçen sınav yöntemi yerine liseden lisans son sınıfa kadar sergilediğin performansın, yetkinliklerini artırmaya yönelik yaptığın tüm çalışmalar ve elde ettiğin başarıların tamamı göz önünde bulundurularak yapılacak.
 
Önemli olan şimdiye kadar kendini geliştirmek için yaptıklarını sisteme eksiksiz girmen. Staj başvurusu esnasında beyan edip belgelendirdiğin her bilgi, sana ek puan olarak geri dönecek.
 
Başvuran tüm adaylar;  aynı ölçütler üzerinden, şeffaf, adil ve izlenebilir bir ölçme yöntemi ile değerlendirilecek. Öğrenim gördükleri bölüm bazında ortalamanın üzerinde performans sergileyen adaylar paydaş kurum ve kuruluşların erişim sağlayabileceği “stajyer havuzu”na dâhil edilecek.
 
Bakanlıklarımız ve gönüllü özel sektör kuruluşları, stajyer havuzundaki adayları inceleyerek staj için kabul ettikleri adaylara tekliflerini gönderecek. Eğer kendini geliştirmek için yeterince çabaladıysan birden çok kurumdan teklif alabilir, senin için uygun olan kurumu tercih edebilirsin.
 
Son başvuru tarihi: 03.08.2020
 
Not: Henüz son sınıfa geçmeyen değerli öğrencilerimiz, COVID-19 nedeni ile staj süremiz ve kabul edilebilecek kişi sayımız sınırlı. Bu nedenle bu sene sadece son sınıf öğrencilerini kabul edebiliyoruz. Ama 2021’de daha kapsamlı bir Staj Seferberliği ile sizlerle buluşacağız.
 
Hepinize başarılar dileriz.
 
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı
 
 
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
Kariyer Gelişim ve Mezunlarla İletişim Koordinatörlüğü
 

SOSYAL MEDYA

      

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ISUBÜ'DAN HABERLER